Být malou holčičkou v tomto velkém světě plném nástrah není žádný med. Tuhle si člověk odře koleno, tamhle se na něj přisaje klíště a jinde se zase nakazí neštovicemi. Někdy se dokonce musí jít i k doktorovi – a to je teprve pořádné dobrodružství!

Potkat tam můžu hodnou paní doktorku Violku, ale i nevrlého pana doktora Bručouna. Ještě štěstí, že já mám s sebou vždy svou kamarádku, vílu Elenku. Ne že by uměla mávnout kouzelnou hůlkou a všechna ta bebíčka hned zmizela. Ale většinou ví, co a jak – a se svou vílou se u lékaře cítím jistěji.

Kniha U doktora nanečisto dětem citlivě vysvětluje, co mohou při různých onemocněních prožívat, jaká vyšetření je u lékaře čekají a proč je někdy dobré sáhnout i po nějakém tom léku. V závěru každé kapitoly také najdete edukativní okénko pro rodiče, aby i oni věděli, jak si při daném onemocnění počít.

Jak nápad na knihu vznikl?

Během rodičovské dovolené jsem si uvědomila, že v ordinaci DĚTSKÉ lékařky přece nejde o nás, o rodiče, ale hlavně o naše děti.

Když jsem byla s mojí dcerkou u lékaře, všimla jsem si, jak často nerozumí tomu, co se bude dít a pociťuje strach z velkého neznámého. A tak mě napadlo… Co kdyby existovalo něco, jak jí to všechno laskavě a srozumitelně vysvětlit? Rozhodla jsem se napsat knížku. V ní bych ráda dětem vysvětlila, co je při jakém onemocnění u lékaře čeká. Proč mají při nemoci více odpočívat a hlavně proč se od lékaře v ordinaci nechat vyšetřit.

Kniha vyjde 9.11.2026